hír
A németországi Wiesbaden rendezték meg a GoEast fesztivált, melyen az egyik legrangosabb díjat, a legjobb rendezőnek járó elismerést a Szelíd…
továbbhír
Horvát Lili, Lichter Péter és Forgács Péter alkotásait vetítik az április 20-án kezdődő wiesbadeni GoEast filmfesztiválon. A rendezvényt idén az…
továbbhír
Lichter Pétert és Nemes Z. Máriót meghívták a wiesbaden-i goEast fesztivál masterclass programjába, ahol közös munkájukról, a Barokk Femináról…
továbbhír
Kettős magyar sikert hozott a Közép- és Kelet-Európai Filmek Fesztiváljaként is ismert goEast. Tuza-Ritter Bernadett az idei Sundance-en is vetített…
továbbhír
Kimagasló magyar részvétel lesz a ma kezdődő GoEast, a közép- és kelet-európai filmek fesztiválján a Rajna-vidéki nagyvárosban, amely május 2-ig…
továbbhír
Az Ítélet Magyarországon kapta a fődíjat a wiesbadeni goEast fesztivál dokumentumfilmes szekciójában. A játékfilmes mezőnyben egy lengyel alkotás…
továbbhír
A Wiesbadenben ma kezdődő goEast filmfesztivál a Csend és kiáltás című film vetítésével emlékezik Jancsó Miklósra. A közép-európai film rangos…
továbbhír
Szabó István Az ajtó és Fliegauf Bence Csak a szél című rendezését is műsorra tűzi a Közép-és Kelet Európa filmművészetének szentelt németországi…
továbbhír
A vágyakozás napjai hozta el a legjobb rendező díját a GoEast!-en, megjelent az Avatar DVD-n és Blu-ray-en, és vírusfilmért cserébe is járhat…
továbbhír
10. születésnapját ünnepli a wiesbadeni GoEast! filmfesztivál. A műsoron hét magyar mozgókép; Pacskovszky József és Vranik Roland legutóbbi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié